فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: با وجود اینکه ساخت ساختمان‌ها و سازه‌های عظیم ارزان تمام نمی‌شود، شرکت‌ها و حکومت‌های سراسر دنیا صد‌ها سال است که آن‌ها را می‌سازند. پروژه‌های بزرگ به راحتی صد‌ها میلیون دلار تمام می‌شوند، چون هزینه‌ها از کنترل خارج می‌شوند. ساخت هر بنایی به هزینه کارگر، مصالح، برنامه ریزی، تحقیقات، طراحی و ... نیاز دارد که پول زیادی صرف آن می‌شود. اما فقط ساختمان‌ها نیستند که هزینه زیادی می‌برند، در این مطلب با برخی از گران‌ترین چیز‌های دنیا آشنا می‌شوید.

برج الخلیفه
برج الخلیفه بلندترین ساختمان دنیاست که ۱۳۶ طبقه دارد. برای این آسمانخراش شگفت انگیز در دبی ۱۵ میلیارد دلار هزینه شده که باتوجه به اینکه ساخت آن شش سال زمان برده است، هزینه زیادی به شمار نمی‌آید.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

ترمینال ۲ هیترو
ترمینال ۲ هیترو که ترمینال ملکه هم نامیده می‌شود، بخش جدیدی از فرودگاه هیترو است که در سال ۲۰۱۴ تکمیل شده است. از آنجا که این فرودگاه یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است، بسیاری از بخش‌های ساختمان به صورت پیش ساخته انجام شده تا هزینه‌ها کاهش یابد. بااین وجود ساخت آن ۳.۴ میلیارد دلار تمام شده است.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

برخورد دهندهٔ بزرگ هادرونی
برخورد دهنده یزرگ هاردونی زمانی مشهور شد که برای پیدا کردن ذرات بوزون هیگز استفاده شد. سازمان تحقیقات هسته‌ای اروپا ساخت آن را در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد و ۱۰ سال بعد، در سال ۲۰۰۸ تکمیل شد و ۵.۸ میلیارد دلار هزینه برد. با این حال بیشتر دانشمندان معتقدند که باتوجه به این بزرگترین و قدرتمندترین شتاب دهنده دنیاست، هزینه زیادی نیست.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

پل خلیج اوکلند
پل خلیج اوکلند بیش از ۳۰۵ متر طول و ۱۷۵ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین پل‌های روی زمین است. پل اصلی در سال ۱۹۳۳ ساخته شد، اما تخریب و بازسازی بخش شرقی در سال ۲۰۰۲ آغاز شد. در سال ۲۰۱۳ رسما افتتاح شد و هر روز ۲۵۰۰۰۰ وسیله نقلیه از روی آن عبور می‌کنند. هزینه ساخت این پروژه ۶.۵ میلیارد دلار بوده است.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ
وقتی مشخص شد که فرودگاه کای تاک به عنوان فرودگاه اصلی هنگ کنگ مناسب نیست. مسئولین سال‌ها صرف برنامه‌ریزی یک فروگاه جدید دور از مناطق پرجمعیت کردند. در نهایت جزیره چک لپ کوک را انتخاب کردند و فرودگاه بزرگی در آن ساختند. ساخت این فرودگاه ۲۰ میلیارد دلار تمام شده است، که باتوجه به اینکه یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است و حدود ۶۵ منیلیون مسافر را در سال جابجا می‌کند، چیز عجیبی نیست.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

کراس ریل لندن
وقتی کراس ریل را به عنوان بزرگترین پروژه حمل و نقل ریلی جهان در نظر می‌گیرید که به طول ۱۳۶ کیلومتر در مرکز لندن کشیده شده، تعجبی ندارد که ساخت آن ۲۱.۶ میلیارد دلار تمام شده باشد.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

نیروگاه هسته‌ای هینکلی
هیچ کشور اروپایی در دهه اخیر نیروگاه هسته‌ای نساخته و دلیل آن هم هزینه‌های زیادش است. انتظار می‌رود هزینه‌های نیروگاه هسته‌ای در حال ساخت هینکلی در انگلستان به ۲۶ میلیارد دلار برسد. هزینه‌های زیاد آن به دلیل تخصص و فناوری مورد نیاز برای ساخت اقدامات ایمنی برای جلوگیری از حوادث هسته‌ای است.

گرانترین چیز‌های دنیا

نیروگاه گاز شورون گورگون
نیروگاه گازی شورون گورگون یک نیروگاه گاز طبیعی بزرگ در غرب استرالیاست که روی جزیره بارو ساخته شده و از میادین گاز این منطقه استفاده می‌کند. هزینه‌ها از سال ۲۰۰۳ مدام افزایش یافته و انتظار می‌رود به ۵۴ میلیارد دلار برسد.
 
گرانترین چیز‌های دنیا

ایستگاه فضایی بین المللی
ایستگاه فضایی بین المللی با همکاری آمریکا و روسیه ساخته شده و گرانترین چیزی است که بشر تاکنون ساخته است. این ایستگاه تا به امروز در حال توسعه و افزودن ویژگی‌ها و امکانات جدید است. به طور کلی، هزینه ساخت آن ۱۰۰ میلیارد دلار تمام شده که بین کشور‌های درگیر در پروژه تقسیم شده است.
 
گرانترین چیز‌های دنیا


تاریخ : یکشنبه 1397/08/13 | 09:02 ب.ظ | نویسنده : مجتبی كریم نژاد | نظرات
راهنمای خرید میز تحریر استاندارد
جدیدترین مدل میز تحریر شیک
معماران چیره دست دنیای جانوران
زیباترین سازه‌های بتنی جهان
ساخت صندلی های جدید و جالب به شکل فرفره
خانه‌های تاریخی و بنا‌های ثبت شده تهران
وقتی ماسه به شاهکار هنری تبدیل می شود!
خانه های کپی برداری شده از کارتون ها
روی پیشخوان آشپزخانه چه بگذاریم؟
۲۰ آسمان خراش برتر دنیا با طراحی های جاه‌طلبانه
دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
پیشرفته ترین استادیوم جهان چه ویژگی هایی دارد؟
آثار تاریخی و طبیعی ایران که جهانی شده اند
ثروتمندترین کشور‌های دنیا
تصاویر دیدنی از فستیوال سالانه نور در پراگ
گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ
تاریخی‌ترین هتل‌های جهان
گرانترین چیز‌های دنیا!
مرموزترین شهر‌های زیرزمینی جهان
سبک‌های جدید طراحی دکوراسیون که این روز‌ها پرطرفدارند
آپارتمانی ۷۲ متری با دکوراسیونی مدرن و گرم
کاغذ دیواری گل دار، طرح های لطیف برای فضاهای مختلف خانه!
چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟
رنگ اتاق خواب دخترانه؛ محبوب‌ترین رنگ‌ها برای تمام سنین
دکوراسیون پاییزی، فضای خانه خود را برای فصل جدید به روز کنید
سردترین نقاط کره زمین را بشناسید
افتتاح مجسمه‌ای که دو برابر مجسمۀ آزادی است!
آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی‌ها ساخته‌اند؟
عجیب‌ترین وزارتخانه‌های جهان!
چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری!
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.